Ünnepélyes sajtótájékoztató, valamint járatnyitó ceremóniával egybekötve üdvözölték a magyar low-cost légitársaság első közvetlen összeköttetését Magyarország és Grúzia között.
A viszonylatot 2014. márciusában jelentette be Váradi József vezérigazgató, és Szijjártó Péter államtitkár, mely a vállalat “Irány Kelet!” stratégiájának egyik legfontosabb célállomása lesz ezentúl, hiszen az egyik leggyorsabban fejlődő régió felé nyílt egy újabb kapu mind a magyar, mint pedig a grúz emberek számára. A viszonylaton a vállalat előzetes tervei szerint nem csak a kikapcsolódni vágyó utasok fognak feltűnni, hanem a két ország között egyre inkább gyarapodó gazdasági együttműködések miatt sok tárgyalásokra igyekvő üzletember is használni fogja a legújabb légihidat. Az első járatot a vállalat HA-LWR lajstromjelű Airbus A320-as repülőgépe teljesítette, melynek fedélzetén 118 utas repült Kutaiszibe, míg a budapesti járatra 148-an foglaltak jegyet.
A viszonylaton a nagy távolság miatt a dubaji járathoz hasonlóan súlykorlátozást kellett bevezetni, így a légitársaság nem tudja a gépek maximális kapacitását, azaz a 180 ülést megtölteni. A súlykorlátozás azért is szükséges, mert bár a budapesti flotta nagy része már az Airbus új fogyasztást csökkentő szárnyvégeivel, azaz Sharkletekkel van felszerelve, azonban a célállomást egy hosszabb útvonalon kénytelen repülni a cég, annak érdekében, hogy a napjainkban nem biztonságos ukrajnai és közel-keleti térségek légterét elkerülje.
Grúzia második legnagyobb városa, Kutaiszi körülbelül 3 órányi autóútra terül el a fővárostól, Tbilisitől, míg a Fekete-tenger csodálatos partividékét alig két óra alatt el lehet érni. Az ország híres rendkívül változatos konyhájáról, valamint Magyarországhoz hasonlóan rengeteg bortermő vidék található ott a kedvező éghajlati viszonyok miatt.
A város repülőtere 2013 szeptemberében nyitott meg hivatalosan a Wizz Air ukrán leányvállalata által üzemeltetett kijevi járattal, azóta pedig már összesen négy ország öt városából juthatunk el a nyugat-grúziai Imereti tartomány székhelyére a magyar vonatkozású low-cost társaság gépein.
A cikk forrása: Airportal